Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Letní prázdniny utekly jako voda a už je tu opět září, škola a s tím je samozřejmě spojen i postup do vyššího ročníku. Právě zdoláváme předposlední příčku povinné školní docházky. Jsme už osmáci. (A ne, nemyslím tím ony zvířátka.....i když někdy? :) )  S osmou třídou přichází i větší zodpovědnost. Píle a snaha, kterou projevíme a jenž se odrazí na známkách, bude jedním z faktorů, který ovlivní naše přijetí či nepřijetí na střední školy. A proto už musíme pomalu a jistě přemýšlet nad tím, jakému oboru se chceme věnovat či jakým směrem se vydat. Nikdy to nebylo a nebude lehké rozhodování, i proto bychom to neměli nechávat na poslední chvíli. 

A protože život je změna, s osmým ročníkem přichází i nové předměty a nová kmenová třída. Povinným, pro nás novým předmětem, je Chemie. Za povinně volitelný předmět si část z nás dala Domácnost a část Informatiku. Oba předměty jsou praktické, užitečné a v budoucnu se nám budou hodit. Kmenovou třídu v modrém patře, která byla po dva roky naším útočištěm, jsme vyměnili za třídu v červeném patře, kde strávíme poslední dva roky na ZŠ.  Třídu jsme si vyzdobili tak, aby nám v ní bylo dobře. Kromě standartního vybavení tu navíc máme koberec, polštáře, sedací vak, velký stůl pro učitele a nově také třídní knihovničku se zhruba 80 knižními tituly různých žánrů. 

Třídu - máme, učebnice i sešity - máme, rozvrh - máme, energii - máme, nadšení pro získávání nových znalostí - brzy objevíme.

 

Nezbývá než si popřát hodně zdaru a příznivou epidemiologickou situaci.

Nechť nás síla provází. 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.