Hrací prvky na školní zahradě

BYSTŘICKÝM MĚSTSKÝM MUZEEM KŘÍŽEM KRÁŽEM

Troufám si tvrdit, že do této budovy v pondělí 27. září většina žáků 9.A vstupovala s tím, že to bude nuda, kterou musí nějak přežít a potom si budou moci zajít na svůj oblíbený kebab a hranolky. Myslím ale, že díky poutavému výkladu naší průvodkyně Evy Strakové o žádnou nudu nešlo. Nejen, že jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o našem kraji, Bystřicku a samotné Bystřici nad Pernštejnem, ale paní Straková navíc neustálými zvídavými otázkami udržovala pozornost dětí.

Seznámila nás s živou i neživou přírodou našeho kraje, bytem sládka jehož jméno zde ani nemohu zmínit (kdo byl v muzeu asi tuší proč), za doprovodu orchestrionu jsme nakoukli do místního hostince či horácké světničky. Prošli jsme se starou školou v podobě, jak ji znaly naše prababičky a nahlédli do učitelského kabinetu plného vypreparovaných zvířat a jejich lebek - včetně těch cizokrajných.
Zjistili jsme, jaký je rozdíl mezi tkalcovstvím a soukenictvím - nejčastějšími řemesly našeho kraje. Při této příležitosti jsme všichni zavzpomínali na své útlé dětství a připomněli si pohádku o krtečkovi a jeho kalhotkách.
Věřím, že to bylo pro všechny příjemné dopoledne, které jsme posléze zakončili na workoutovém hřišti, kde mohla naše 9.A poměřit svoje síly.

mu6muzeum 2muzeum 3mu13muzeum 1mu8mu10mu4mu17mu14mu7mu5mu9mu12mu16

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.