Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

BYSTŘICKÝM MĚSTSKÝM MUZEEM KŘÍŽEM KRÁŽEM

Troufám si tvrdit, že do této budovy v pondělí 27. září většina žáků 9.A vstupovala s tím, že to bude nuda, kterou musí nějak přežít a potom si budou moci zajít na svůj oblíbený kebab a hranolky. Myslím ale, že díky poutavému výkladu naší průvodkyně Evy Strakové o žádnou nudu nešlo. Nejen, že jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o našem kraji, Bystřicku a samotné Bystřici nad Pernštejnem, ale paní Straková navíc neustálými zvídavými otázkami udržovala pozornost dětí.

Seznámila nás s živou i neživou přírodou našeho kraje, bytem sládka jehož jméno zde ani nemohu zmínit (kdo byl v muzeu asi tuší proč), za doprovodu orchestrionu jsme nakoukli do místního hostince či horácké světničky. Prošli jsme se starou školou v podobě, jak ji znaly naše prababičky a nahlédli do učitelského kabinetu plného vypreparovaných zvířat a jejich lebek - včetně těch cizokrajných.
Zjistili jsme, jaký je rozdíl mezi tkalcovstvím a soukenictvím - nejčastějšími řemesly našeho kraje. Při této příležitosti jsme všichni zavzpomínali na své útlé dětství a připomněli si pohádku o krtečkovi a jeho kalhotkách.
Věřím, že to bylo pro všechny příjemné dopoledne, které jsme posléze zakončili na workoutovém hřišti, kde mohla naše 9.A poměřit svoje síly.

 

mu6muzeum 2muzeum 3mu13muzeum 1mu8mu10mu4mu17mu14mu7mu5mu9mu12mu16

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.