Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Mgr. Michaela Sochorová

CO NÁS ČEKÁ:

9. 3. - 13. 3.  Jarní prázdniny

27. 3. Noc s Andersenem  (tentokrát na téma Harry Potter)

9. 4. a 10. 4.  - Velikonoční prázdniny

13. 4.  - Pondělí velikonoční

30. 4. - Projektový den (s odborníkem z praxe, téma: POLICIE ČR)

1. 5 - Svátek práce

8. 5. Den vítězství

 

UPOZORNĚNÍ:

Dne 22. 5. 2020 se mohou žáci 7. tříd zúčastnit dějepisné exkurze do Kutné Hory.

Program: Vlašský dvůr (muzeum stříbra)

                  Hrádek (prohlídka stříbrných dolů)

                 fakultativní prohlídka chrámu sv. Barbory (samostatně v rámci rozchodu - vstupné 50 Kč)

                 Sedlec – kostnice

Předpokládaná cena: 400 Kč (škola uhradí 30% z ceny jízdného v rámci čerpání příspěvku z dětského

                                                 fondu).

Děti dostanou informace o exkurzi s návratkou. Pokud budou mít zájem se této školní akce zúčastnit, donesou návratku a zálohu 100Kč co nejdříve zpět.

Ze života třídy

7. 1. 2020

Vzpomínka na naše Vánoce

 Pátek 20.12., tedy poslední den školního roku 2019, jsme tradičně zahájili třídní besídkou.

26. 11. 2019

Divadlo Radost 24. 10. 2019

    

24. 9. 2019

,,Vzpomínáme na 6. A aneb co jste ještě neviděli"

Více fotografií naleznete zde.

20. 3. 2019

Nechci, díky!

  Centrum prevence 12.3.2019

20. 3. 2019

Jsme dobří!!!

   Ve čtvrtek 21.2 se uskutečnilo školní kolo soutěže „Poznej Vysočinu“. Každá třída 2. stupně na něj vyslala dva zástupce. Nás, tedy 6.A, reprezentovali Radim Váša a David Honek. Zatímco Radim všechny s přehledem porazil a obsadil 1.místo, David dopadl také skvěle - v kategorii chlapců i on "skončil na bedně “ - byl třetí. Oběma klukům i touto cestou gratulujeme a snad mohu za nás všechny z 6.A napsat, že jsme na ně pyšní.

4. 3. 2019

11. 12. - Den naruby

V posledním měsíci starého roku 2018 se na naší škole z podmětu žákovské rady uskutečnil "Den naruby". Třída 6.A se úkolu převléci se za příslušníky druhého pohlaví chopila s vervou sobě vlastní. Takže z naší téměř klučičí třídy (něžné pohlaví u nás totiž zastupuje pouze šest dívek), se na jeden den stala třída holčičí. A povedlo se jim to. Z holek se staly drsní hoši a z kluků sličné dívky. A na závěr jedna poznámka - pro příště je třeba u chlapců doladit techniku make-upu - udělat ze sebe krásné jim trvalo déle, než jsme my dívky zvyklé, takže ještě na začátku první hodiny stáli někteří z nich u zrcadel a dolaďovali svůj vzhled - tu rtěnkou, tu stíny... :)

22. 2. 2019

Ples 2. stupně 31.1.2019

Poslední den 1. pololetí jsme uzavřeli významnou společenskou událostí. Uskutečnil se "Ples 2. stupně". Musím ocenit zvláště dívky, které přišly v krásných šatech. Bylo milé je vidět jinak, než v tradičních riflích. Ale i našim chlapcům to slušelo - na jeden den nám jako-by vyspěli.

Po předtančení žáků 9. tříd následovaly soutěže - z každé třídy byly vybrány taneční páry, které soutěžily ve třech disciplínách - musely zvládnout co nejdéle tančit s balónky mezi čely, vydržet tančit na malém kousku novin či "podtancovávat" tyč, která se s každým kolem snižovala. A ačkoli jsme v žádné soutěži nevyhráli, vždy jsme se probojovali mezi ty nejlepší. Myslím, že jsme si to všichni užili a většina dětí - ikdyž se na ples zpočátku dívala skepticky, nakonec nelitovala.