5. B

 

V pátek 12. června jsme se vydali na školní výlet do VIDA! science centrua v Brně, kde na nás čekal vzdělávací program Cesta do nitra Země.

Během programu se děti zábavnou a interaktivní formou dozvěděly mnoho zajímavostí o stavbě Země, geologických procesech i o tom, co se skrývá hluboko pod našima nohama. Mohly si vyzkoušet různé pokusy, pozorovat zajímavé jevy a na vlastní oči vidět věci, o kterých jsme si dosud povídali jen ve škole.

Po skončení programu následovala volná prohlídka expozic. Děti si s nadšením vyzkoušely desítky interaktivních exponátů zaměřených na fyziku, přírodu, lidské tělo i techniku. Nechybělo zkoumání, objevování, soutěžení ani spousta smíchu.

Výlet jsme si všichni velmi užili. Pro naši třídu měl navíc zvláštní význam – byl totiž posledním společným výletem před tím, než se děti po prázdninách rozutečou na druhý stupeň či víceleté gymnázium. Byl to krásný den plný nových zážitků, radosti a společně stráveného času, na který budeme jistě ještě dlouho vzpomínat.

Přeji dětem, aby si stejně jako na tomto výletě zachovaly zvídavost, odvahu objevovat nové věci a radost z poznávání i na další etapě své školní cesty.

hdimge8ceebb0ee15fa6008735f0db6d112