25. 5. 2020

Od pondělí 25. května 2020 je na naší škole zahájena pro žáky 1. stupně dobrovolná výuka.

Budova školy je pro žáky otevřena od 7:30 hod, rodiče do školy nesmějí vstupovat.

Žáci ve vchodu odevzdají čestné prohlášení, bude jim změřena teplota a dezinfikovány ruce.

Přezují se v šatnách a bez jakéhokoli zdržování odchází do své kmenové třídy, kde je budou vyučovat jejich třídní učitelky.

Vyučování bude probíhat pro 1. až 3. ročníky od 8:00 do 11:40 hod, poté bude pro přihlášené žáky pokračovat do 15:00 hod odpolední blok ve stejné třídě. Vyučování pro 4. a 5. ročníky bude probíhat od 8:00 do 12:30 hod.

Skupiny nejsou větší než 15 žáků, každý žák bude sedět sám v lavici a všichni musí dodržovat nařízená hygienická opatření. Do budovy školy vchází žáci v roušce, musí mít minimálně 2 roušky na den a sáček na uložení roušky. Při výuce rozhoduje o nošení roušky pedagogický pracovník. Podle jeho pokynů si budou omývat a dezinfikovat ruce, vycházet ze tříd, aby se nepotkávaly jednotlivé skupiny. Pokud by některý žák hygienická nařízení školy nedodržoval nebo měl ve škole kázeňské problémy, bude z výuky vyloučen.

Stravování je zajištěno za speciálních hygienických podmínek po předchozím objednání zákonným zástupcem.

Nástup do školy je dobrovolný, ale pokud žáka zákonný zástupce přihlásil, musí být v případě nepřítomnosti řádně omluven - do tří dnů.

Každý den ráno bude žákům měřena teplota, v případě jakýchkoli virových příznaků dojde k izolaci žáka a k neprodlenému kontaktování zákonného zástupce, aby si žáka odvedl domů.