Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

 

Z epidemiologických důvodů se 14. 10. 2020 již podruhé v historii České republiky všechny školy pro děti uzavřely. Učitelé, žáci i jejich rodiče byli opět postaveni před velmi těžký a zodpovědný úkol, a to zvládnout výuku „na dálku“. Změnilo se však od jarních měsíců mnohé, v první řadě Školský zákon, kde byla distanční výuka ustanovena jako povinná.

A jak jsme to tedy podruhé všichni zvládli a zvládáme?

Na základě doporučení Ministerstva školství České republiky, tzv. Manuálu pro základní školy, jsme zvolili jednotný systém zadávání úkolů, setkávání online se žáky v každém ročníku každý den, na 1. stupni minimálně 1 hodinu denně, na 2. stupni minimálně 2 hodiny denně. Musím říct, že se toho naši učitelé zhostili velmi dobře, neboť si vzájemně vypomáhali po technické stránce, vyrobili návody pomocí videí, prezentací i přehledných tabulek pro usnadnění online výuky, aby to zvládli úplně všichni, tedy i naši nejmenší prvňáčci. Plně si uvědomujeme, že bez obětavé pomoci rodičů by to opravdu nešlo, proto bych jim touto cestou chtěla velmi poděkovat.

Vždycky se snažím na všem špatném hledat to dobré. A měla jsem šanci to vidět na vlastní oči, když jsem navštěvovala jednotlivé vyučující a mohla sledovat, jak používají nové metody, o kterých se nám všem před půl rokem vůbec nesnilo, jak se učí navzájem, předávají si zkušenosti, hledají nové možnosti…. 

A všimla jsem si také hodně podstatného, jak se buduje vzájemný vztah mezi třídním učitelem a jeho žáky. Komunikace rozhodně nevázne, naopak. Děti jsou sdílné, více otevřené, rodiče se nebojí spolupráce, učitel může nahlédnout i do jejich domácího prostředí, tzv. pod pokličku. Myslím, že i když se všichni snažíme tuto formu vzdělávání zvládnout, každý z nás si ze srdce přeje, abychom se ve zdraví již brzy setkali ve školních třídách.

Pokud Vás zajímá, jak hodiny probíhaly, podívejte se do naší fotogalerie.

Dita Kabelková

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.