Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Exkurze 5. ročníku do Hvězdárny a planetária Brno

"Dívejte se vzhůru na hvězdy a nikoli dolů na nohy. Pokuste se pochopit, co vidíte a proč existuje Vesmír. Buďte zvídaví."

Stephen Hawking

Během druhého školního týdne se naši páťáci vydali do brněnské hvězdárny a planetária. V digitáriu se prostřednictvím 3D animace ocitli na cestě meziplanetárních sond, které v uplynulém půlstoletí prozkoumaly všechny planety Sluneční soustavy, jejich satelity, planetky a komety. Během chvíle se tak podívali např. na Měsíc, Mars či čtyři plynné obry - Jupiter, Saturn, Uran a Neptun, letěli kolem kometárního jádra i trpasličí planety Pluto. Úžasná byla i prohlídka hvězdné oblohy s ukázkou několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Mnohem dál do  Vesmíru, do říše hvězd a mlhovin, se poté vydali v prostorách přírodovědného  exploratoria, kde jsou umístěny velké svítící fotografie Vesmíru - skutečné snímky pořízené Hubbleovým vesmírným dalekohledem. Děti zde ve skupinách pomocí zajímavých netradičních úkolů samy objevovaly zajímavosti nekonečného Vesmíru. Před budouvou planetária také neváhaly prozkoumat několik interaktivních exponátů - kaleidoskop, pixelovou stěnu, zvukovod, planetární siloměr a spektroskop. A po cestě zpátky neopomněly pozdravit nejznámější exponát pavilonu Anthropos Brno - mamuta se svým mládětem.

IMG 9515zm

Další fotografie z exkurze již brzy v naší fotogalerii ZDE