Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Exkurze 5. ročníku do Hvězdárny a planetária Brno

"Dívejte se vzhůru na hvězdy a nikoli dolů na nohy. Pokuste se pochopit, co vidíte a proč existuje Vesmír. Buďte zvídaví."

Stephen Hawking

Během druhého školního týdne se naši páťáci vydali do brněnské hvězdárny a planetária. V digitáriu se prostřednictvím 3D animace ocitli na cestě meziplanetárních sond, které v uplynulém půlstoletí prozkoumaly všechny planety Sluneční soustavy, jejich satelity, planetky a komety. Během chvíle se tak podívali např. na Měsíc, Mars či čtyři plynné obry - Jupiter, Saturn, Uran a Neptun, letěli kolem kometárního jádra i trpasličí planety Pluto. Úžasná byla i prohlídka hvězdné oblohy s ukázkou několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Mnohem dál do  Vesmíru, do říše hvězd a mlhovin, se poté vydali v prostorách přírodovědného  exploratoria, kde jsou umístěny velké svítící fotografie Vesmíru - skutečné snímky pořízené Hubbleovým vesmírným dalekohledem. Děti zde ve skupinách pomocí zajímavých netradičních úkolů samy objevovaly zajímavosti nekonečného Vesmíru. Před budouvou planetária také neváhaly prozkoumat několik interaktivních exponátů - kaleidoskop, pixelovou stěnu, zvukovod, planetární siloměr a spektroskop. A po cestě zpátky neopomněly pozdravit nejznámější exponát pavilonu Anthropos Brno - mamuta se svým mládětem.

IMG 9515zm

Další fotografie z exkurze již brzy v naší fotogalerii ZDE

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.