Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

1. 11. 2021

1.11.2021 proběhl na naší škole projektový den s názvem "Mimořádné události" pro 2. stupeň.

Celé dopoledne probíhal zážitkový kurz první pomoci pod vedením profesionálních záchranařů a příslušníků ozbrojených složek ProgressRescue. Žáci i učitelé řešili modelové situace, jak se v nich mají zachovat. Získávali jakési "návody", jak fungovat, jak si určit priority, co dělat pod stresem.... Vše vyvrcholilo nácvikem  simulovaného vniknutí aktivního útočníka do budovy školy, zabarikádování žáků i učitelů ve třídách, provádění první pomoci a následného zásahu policie.

Považujeme za velmi důležitou prevenci, být připraveni na krizové situace a rizika, se kterými se v reálném světě mohou děti i dospělí setkat.

Fotografie ZDE