Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Od 7. do 11. 2. 2022

 Obout si boty, utáhnout vázání,

po žácích putuje sjezdové mazání.

Jezdíme z kopečka, jezdíme rádi,

na bílý manšestr kreslíme hady.

Letošní zimní sezónu jsme nepodcenili a po nedobrovolné loňské pauze jsme uspořádali lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. a 8. ročníků. Žáci si mohli zvolit dle svého přání, neboť máme skvělé instruktory na běžky, sjezdovky i snowboard.

O běžky se postarala matadorka novoměstských tratí paní učitelka Jana Korbářová s nedostižnou paní učitelkou Martinou Švestkovou a podporu jim poskytla asistentka Tracy Balievová. Žáci zvládli voskování, skluz i bruslení, ale také chování v běžkařské stopě i orientaci v nepřehledném terénu.

Sjezdovky si na svá bedra naložil nepřehlédnutelný pistáciový pan učitel Josef Ostrý spolu s vydatnou výpomocí žiletkově řezaného oblouku pana místostarosty Martina Horáka a trpělivou profesionálkou paní učitelkou Ivonou Servítovou. Také paní Iva Neumanová, kterou známe spíše z kanceláře, notně přiložila nohu k dílu, aby se i žáci, kteří nikdy nelyžovali, bezpečně vyvezli na lanovce, sesouvali se svahem a svůj um posouvali až k vysněnému carvingovému oblouku.

Na snowboardu se po vzoru Ester Ledecké ze svahu pouštěl pohodový a klid vyzařující pan učitel Daniel Kůra a já. Těžko žákům říkat, jak krásný zážitek je položit se do oblouku, dokud to nezažijí sami. To bylo naším cílem. Naklápění se do extrému a kontakt se svahem nám šel více než na jedničku.

Týden lyžařského výcviku máme za sebou. Strávili jsme ho velmi intenzivně. Běžkaři v okolí Vysočina Arény a sjezdaři a snowborďáci na Sjezdovce Harusák v Novém Městě na Moravě. Děkujeme tímto za podmínky, které nám personál sjezdovky zajistil. Oceňujeme i profesionalitu, se kterou k nám přistupovali dopravci firmy ZDAR, a.s.. Naším úkolem bylo žáky naučit bezpečně lyžovat a chovat se na svahu i na lanovce. Jsme rádi, že se nám podařilo žáky zvednout od mobilů, počítačů a televizorů a přimět je k tomu, aby hezké věci nejen sledovali, ale také zažívali. Ono totiž nic nejde tak úplně samozřejmě na lyžích, stejně jako v životě. Pokud se nám v nich podařilo jen trochu vzbudit lásku k zimním sportům a otevřít jim nové možnosti aktivit, měl celý týden smysl.

Michal Neterda

IMG 20220208 113540

Více fotografií naleznete ZDE

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.