Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

1.4.2022

Jsme zpět! Po třech letech konečně ustoupil covid-19 a my se tak mohli opět účastnit oblíbené akce Noc s Andersenem, která se konala z pátku 1. 4. 2022 na sobotu 2. 4. 2022. Nejprve se zdálo, že účast nebude velká, ale nakonec ve škole usínalo 161 dětí a 21 dospělých. A jak byla letošní Noc s Andersenem zaměřená?

Témat bylo hned několik: výročí Josefa Lady, Jaroslava Foglara, Jiřího Trnky, Jana Amose Komenského, ale také výročí časopisu Sluníčko, či časopisu ABC. Bylo na každé třídě, které téma si zvolí, avšak většinově vyhrál Josef Lada. Děti se o autorovi dozvěděly spoustu věcí, ať už o jeho dětství, životě, tak především o jeho dílech, přečetly si ukázky z jeho děl, prohlédly si některé z ilustrací a následně vyluštily křížovku. Vyhladovělé děti zachránila očekávaná večeře, kterou každý řešil jinak. Někdo objednal pizzu, burger nebo kebab, jiní měli občerstvení z domu, někdo si dokonce sám uvařil v naší školní kuchyňce a ostatní hladovce nakrmily paní kuchařky milovanými řízky. S plnými bříšky jde všechno lépe, a tak se děti vydaly na detektivní hru, která byla pod vedením pana učitele Kůry. Děti podle různých indicií hledaly vraha, který ublížil nejednomu našemu pedagogovi. Po dlouhém bádání se naši malí Sherlockové konečně dopátrali k vrahovi a překvapeni z velkého odhalení byli téměř všichni. O pohyb se postarala paní učitelka Servítová, která děti rozhýbala aerobikem a zumbou. Street dance si děti vyzkoušely hned poté s Terkou Jandovou, Evčou Kolářovou, Vendy a Bárou Proseckými, které k nám zavítaly z tanečního clubu Dance Style, Bystřice n. P. Děti si oddechly u fotokoutku, kde se setkaly s kulisami Pejska a Kočičky, Malé mořské víly, Císaře v nových šatech nebo také s Rychlými šípy. Deváté ročníky se tradičně chopily stezky odvahy, která byla tento rok opravdu strašidelná. Není divu, že se děti po ukončení cesty plné strašidel chtěly uklidnit různými soutěžemi, o které se postarala paní učitelka Solařová. Odvážlivci nakonec dostali na památku listinu, kterou na temných chodbách školy podepsali. Připravená byla i diskotéka, kterou si užili společně s dětmi i dospěláci. Celý večer jsme završili o půlnoci společnou písní Hodina duchů a upalovali jsme do pelíšků.

Velké poděkování patří třídním i netřídním učitelům, kteří se na projektu a organizaci podíleli, také vedení školy, které dětem umožnilo užít si školu trošku jinak, než z výhledu školních lavic a rodičům za podporu. V neposlední řadě děkujeme tanečnicím za rozpohybování dětí a jídelně Scolarest za výbornou večeři.

Budeme se těšit a doufat, že příští rok se sejdeme již podesáté na Noci s Andersenem!

Asistentka pedagoga Dominika Blíhalová

IMG 9721

 

Více fotografií ZDE

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.