Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

16. až 19. 5. 2022

Známé pořekadlo praví, že „Prevence je základ“. A platí to ve všech oblastech, ve škole stejně jako v lékařství. Proto i letos proběhly na naší škole preventivní programy s odborníky z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. V současné době, kdy jsou děti připoutány k počítačům a mobilům, zhoršuje se jejich vzájemná komunikace, častěji se objevují psychické problémy a následkem toho hrozí riziko vzniku různých závislostí, cítíme větší potřebu hovořit s nimi o tématech, která je zajímají a mnohdy i velmi trápí. Často je to právě učitel, kterému se děti s problémy svěří. Společně se pak snažíme najít řešení, netabuizovat témata, mluvit o všem, co je zajímá, a svým vlastním příkladem předkládat žebříček hodnot.
Na základě informací od třídního učitele a metodika prevence jsme společně s odborníky z Centra prevence vytvořili preventivní programy přímo na míru pro danou třídu. V 6. ročnících se nejvíce věnovali závislostem na nikotinu a alkoholu v rámci programu „Nechci, díky!“ V 7. ročnících se pobavili o škodlivosti většiny návykových látek v programu „Dvě strany mince“, zejména šlo o prohloubení znalostí a upevnění odmítavého postoje. Vše bylo završeno v programu „Můj život, můj svět“ pro 8. ročníky, kde se žáci snažili o projevení vlastního názoru, představení svého žebříčku hodnot ostatním a o smysluplnou argumentaci, proč jsou právě tyto hodnoty pro jejich život nezbytné. Věříme, že tyto programy byly pro žáky přínosné a odnesli si z nich zajímavé poznatky, které v životě využijí.

                                                                                                          Dita Kabelková, metodik prevence

IMG 4083

Více fotografií v naší fotogalerii

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.