Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Od 19.9. do 27.9.2022.

I letos jsme k nám do školy pozvali vzácné hosty, aby některým třídám představili vlastní knihy nebo přiblížili oblíbené knihy jiných autorů, prostě četli díky podpoře Mikroregionu Bystřice n.P.

19. 9. 2022 přijel za dětmi 4. ročníku spisovatel Jiří Šandera a pobavil děti čtením a vyprávěním o knize Naše třídní je mimozemšťan. Pokračoval ve čtení i pro 5. ročník, kde představil i jeho novou knihu Naše třídní je mimozemšťan 2 - Záhadná zmizení. Jeho povídání bylo natolik poutavé, že jsme sadu těchto knih zakoupili do naší žákovské knihovny, neboť o pokračování jeho příběhu měly děti obrovský zájem.

20. 9. 2022 přišla Kateřina Chalupníková, aby pobavila 6. ročníky ukázkou z knihy Raymonda Queneaua Stylistická cvičení, 9. ročníky pak mistrně provedla Deníkem Věry Kohnové.

21. 9. 2022 seznámila s knihou Karla Čapka Obrázky z Holandska žáky 8. ročníku Alexandra Gabrielová. Čtení umocnila vlastním poutavým příběhem z cest po této krásné zemi.

27. 9. 2022 si užili žáci 3. ročníku autorské čtení Josefa Beneše, který dětem blíže představil knihy Meďan a Koumen na planetě pupkáčů a Meďan a Koumen na zatopené planetě. Na naléhání dětí přislíbil pokračování, prý má v plánu napsat celkem 8 dílů. 

Jsem ráda, že máme možnost a podporu i ze strany Města Bystřice n.P. tyto akce pořádat, neboť četbu považuji v základní škole za nejdůležitější dovednost. 

Fotografie z této podařené akce naleznete v naší fotogalerii.

Dita Kabelková

 

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.