Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

16.12.2022

V pátek 16. prosince 2022 se osmáci ze ZŠ Nádražní probudili do zasněženého rána. Už cesta do školy byla dobrodružství - neprotažené silnice, husté sněžení, kalamita kam se podíváš. A nás čekala dvouhodinová cesta do Hradce Králové, kde nám na poslední chvíli změnili kvůli nemoci představení.
“Co nás dnes ještě čeká?” ptali jsme se jeden druhého. Ale nakonec jsme vyrazili a nelitovali jsme. Pan řidič zvládl cestu s profesionálním přístupem. I přes veškeré komplikace a zajížďky jsme dorazili na představení do Klicperova divadla včas, abychom mohli zhlédnout nově nastudovanou hru Vojtěcha Matochy - Prašina.
Prašina je fiktivní čtvrť v Praze, ve které nefunguje elektřina a tím pádem ani žádné moderní přístroje - nejezdí tramvaje, nefunguje mobilní telefon nebo internet.
Prašina je také populární knižní série, kterou napsal mladý autor Vojtěch Matocha v roce 2018 a zaznamenal fenomenální úspěch. Autor dostal za knihu Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství, Cenu nočních spáčů v rámci Noci s Andersenem a navíc byla nominována na Cenu Jiřího Ortena.
Celé představení bylo plné detektivních záhad a tajemných odhalení. Žáci ocenili nejen napínavý příběh, ale i výborné herecké a fyzické výkony mladých herců.
K uměleckému zážitku jistě přispělo i krásné prostředí samotného Klicperova divadla a slavnostní nálada, chování i oblečení všech zúčastněných, za což je třeba osmáky pochválit.
Na závěr jsme se zastavili na malé předvánoční nákupy v obchodním centru a všichni byli spokojeni s pěkně stráveným dnem, který zpočátku nevypadal moc slibně.

Hradec

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.