Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Od roku 2018 netrpělivě čekáme a konečně jsme se dočkali. Naše cesta do Velké Británie se uskutečnila začátkem dubna pod vedením paní průvodkyně ze společnosti Student Agency. Na palubě bylo 50 dětí ze sedmých a osmých ročníků.

Především děti, ale i vyučující se nemohli dočkat nového dobrodružství! Vyrazili jsme v úterý 11. 4. 2023 v 11 hodin a naše cesta směřovala přes Německo, Belgii, Francii, kde jsme se v Calais nalodili na trajekt přes La Manche průliv do Doveru, kam jsme ve středu v ranních hodinách dopluli. Naše cesta po příjezdu směřovala do Hastings. Tam jsme navštívili Hasting Castle a pašerácké jeskyně. Po procházce starou částí města jsme přejeli do města Worthing, kam jsme se každý den vraceli, neboť jsme tam byli ubytovaní v hostitelských rodinách. Rodiny byly různé, přesto naši žáci  mohli využít to, co se ve škole naučili a vedli si báječně. 

Ve čtvrtek ráno jsme se všichni potkali na našem „meeting pointu“ a děti nám vyprávěly své zážitky z rodin po cestě na prohlídku Weald and Dowland Open Air Museum v Singletonu, kde měly možnost vidět historické budovy z 19. století a tradice z anglického venkova. Po dopolední prohlídce jsme si udělali malou procházku po městě Chichester a vydali se do města Portsmouth, kde jsme mohli nahlédnout přímo do legendární lodi HMS Victory, ve které v bitvě na Trafalgaru padl admirál Nelson.

Druhý den jsme přejeli na známé skalnaté útesy Seven Sisters, kolem kterých jsme si udělali tříkilometrovou procházku. Výhledy byly opravdu neskutečné!! Po svačině a sbírání mušlí jsme přijeli do města Brighton, kde si děti mohly užít rozchodu na Palace Pier. Tam si svou zábavu našel každý. Naše žáky nezastavilo ani typicky anglické deštivé počasí a užili si atrakce i tak. Ovšem velký zážitek přišel až posléze. Věž British Airways i360, kde jsme prosklenými stěnami sledovali celé město. Z dálky viděli útesy, moře a kdyby bylo jen o maličko lepší počasí, viděli bychom až na Francii. Následovala procházka na Churchill Square, návštěva Brighton Museum a Art Gallery. Na večer jsme se vrátili, zabalili si své kufry, naposledy povečeřeli, rozloučili se s rodinami a těšili se na ranní  odjezd do Londýna. 

Při příjezdu do Greenwich jsme si mohli zkusit, jaké to je stát současně na východní i západní straně polokouli. Nasedli jsme na loď a po řece Temži jsme se vydali přímo do víru velkoměsta. Tam nás čekala celodenní prohlídka města a návštěva těch nejznámějších míst Londýna, jako London Eye, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Leicester Square, Čínskou čtvrť a mnoho dalšího. Děti naposledy zavítaly do obchodů se suvenýry a všichni jsme se těšili, až znovu nasedneme  na loď a necháme se unášet výhledy na další památky. Millenuim Bridge, Tower Bridge, London Bridge, HMS Belfast, City Hall a ostatní. 

Nyní už nás čekala cesta zpět domů do České republiky, která se nesla ve stejném duchu jako cesta do Anglie. Děti cestu zvládly bez větších obtíží, ale dle mého názoru,  se už každý z nás těšil na vlastní postel.

Během celého zájezdu jsme nachodili 40 km, ochutnali pro nás méně obvyklé, možná i neobvyklé potraviny, na vlastní kůži  pocítili proměnlivost anglického počasí a navštívili spoustu úžasných míst. Už se moc těšíme na další zájezd! See you soon England.

 D. Blíhalová, V. Kroupová, L. Chudobová

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.