Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

V úterý 9.5.2023 se od 12 hodin konala v bystřickém amfiteátru na Masarykově náměstí benefiční akce na podporu partnerského města Trostjanec (UA) zasaženého válkou. Součástí akce byl nejen veletrh řemesel, vystoupení lidových, tanečních a pěveckých souborů, ale i workshopy (dílničky), kterých se zúčastnili žáci 6. a 8. ročníků naší školy. Žáci si tak mohli vyzkoušet výrobu např. tradiční ukrajinské panenky (Motanky), výšivky, pletení organizéru, malování tradičních obrázků či výrobu ozdoby do vlasů. Mohli zhlédnout výstavu fotografií, na kterých byl zachycen dopad okupace s názvem "Válka na Ukrajině v Trostjanci", dále výstavu obrazů nebo si mohli zakoupit suvenýry souvisejísí s Ukrajinou (s národními barvami či jinými symboly). Někteří žáci se zapojili do konverzace se svými vrstevníky z Ukrajiny a snažili se hovořit v anglickém nebo ruském jazyce. Výrobky se jim moc vydařily a mohli si je odnést s sebou na památku. Rádi jsme ukázali, že i my máme "MÍSTO V SRDCI PRO UKRAJINU". 💙💛


Ivona Servítová

 

Další fotky můžete zhlédnout na facebookových stránkách naší školy ZDE nebo ve fotogalerii na webových stránkách školy ZDE.

 

UA benefice2 velký

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.