Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

23. 5. 2023 se naši žáci 🏃 a žákyně 🏃‍♀️ IV. kategorie (8. + 9. ročníků) zúčastnili okresního kola atletického čtyřboje ZŠ, který se konal ve sportovním areálu při ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí. Všichni žáci absolvovali 60 m sprint, dívky 800 m / hoši 1000 m vytrvalostní běh a dále si mohli volit na základě svých fyzických předpokladů a předchozích výkonů mezi skokem dalekým/vysokým a mezi hodem míčkem/vrhem koulí. Počasí nám vyšlo jako "na objednanou".

Startovní listina slibovala vysoký počet účastníků, z níž chlapeckých družstev bylo celkem 9 a dívčích 11. Perfektní organizace a přátelská atmosféra ubrala soutěžícím na nervozitě a hoši i dívky si tak porovnali své síly mezi ostatními ZŠ. Po součtu bodů všech chlapeckých družstev se naši hoši (ve složení: O. Bureš, D. Beran, J. Havlíček, T. Kopřiva a  M. Servít) umístili na 9. místě. Zjistili své limity, objevili v sobě nové, skryté možnosti a přinejmenším získali zkušenosti, které se jim budou jistě hodit. Po součtu bodů u jednotlivých dívek se naše žákyně Tereza Jedličková umístila na obdivuhodné stříbrné příčce 🥈, kde excelovala zejména v disciplínách sprint na 60m a ve skoku vysokém (celkový výkon 1 941 bodů). V součtu bodů dívčích družstev naše žákyně (ve složení: A. Martincová, S. Dědková, T. Jedličková, L. Fryšoncová a D. Prokopová) obsadily 2. místo 🥈, čímž si zajistily postup do krajského kola, které se bude konat 7. 6. 2023 v Třebíči.

Všem účastníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy, dívkám gratulujeme k postupu a budeme držet palce v krajském kole.

Ivona Servítová

 

Další fotky můžete zhlédnout na facebookových stránkách naší školy ZDE nebo ve fotogalerii na webových stránkách školy ZDE.

 

čtyřřboj 2 do článku

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.