Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

 

Koncem května se naše žákyně v okresním kole atletického čtyřboje ve Velkém Meziříčí kvalifikovaly z krásného 2. místa do krajského finále tohoto závodu.
Ve středu 7. 6. 2023 jsme společně s Gymnáziem Bystřice n.P. vyrazili minibusem směr Třebíč. Po hodině cesty jsme přijeli k atletickému stadionu TJ Spartak. Protože se krajského kola účastnily obě kategorie (III. i IV.), čekaly dívky na svůj první start na 60m sprint až do 10h dopolední. Měly tak možnost seznámit se s prostředím, zázemím a mohly pozorovat mladší žáky a žákyně, jak si vedou v této disciplíně. Novinkou pro některé naše dívky byl start z pistole, proběhnutí cílovou rovinkou (a laserem) zaznamenávala časová kamera, při bězích a skoku dalekém jim větroměr měřil rychlost větru a jako bonus mohly pár minut po svém výkonu sledovat výsledky, body a pořadí na světelné tabuli.
- V této první disciplíně startovala v prvním rozběhu T. Jedličková, která se celkově v běhu na 60m umístila jako 3. z 30 závodnic. Dále S. Dědková (celkově 12. z 30) a A. Martincová (celkově 18. z 30). Ve čtvrtém rozběhu startovaly L. Fryšoncová (15. z 30) a Z. Slámová (21. z 30).
- Druhou disciplínou byl hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí. S kriketovým míčkem naše dívky obsadily taktéž přední příčky. Z. Slámová s výkonem 37,72 m skončila 3. z celkem 16 závodnic, A. Martincová 4. a S. Dědková 10.
- Ve vrhu koulí (3 kg) se L. Fryšoncová zapsala svým výkonem na 2. místo z celkem 14 závodnic a T. Jedličková na 5. místo.
- Třetí disciplína skok daleký nebo skok vysoký byla ohrožena deštěm, který nás nakonec naštěstí minul.
Ve skoku dalekém startovala S. Dědková, která se z celkem 18 závodnic umístila 5., L. Fryšoncová 11. a A. Martincová 16.
Ve skoku do výšky T. Jedličková potvrdila své silné stránky a umístila se jako 2. (z celkem 10 závodnic), ovšem se stejným bodovým ziskem jako dívka na prvním místě.
- Poslední 4. disciplínou byl nepříliš oblíbený běh na 800 m, kde opět startovaly všechny naše žákyně. Bohužel tato disciplína nepřinesla takový bodový zisk, jako disciplíny předchozí.
V celkovém součtu všech bodů u jednotlivců se naše T. Jedličková umístila v kategorii starších žákyň na 5. místě s celkovým počtem bodů 1689. Gratulujeme!
Při vyhlašování výsledků pořadí všech základních škol naše žákyně nevěřily svým uším, když zaslechly z mikrofonu:
"S celkovým bodovým ziskem 5772 bodů se na 3. místě umístily žákyně ze ZŠ Bystřice nad Pernštejnem!!!"
Dívky chvíli váhaly, jestli se opravdu jedná o ně, a pak nevěřícně kráčely ke 3. stupínku převzít si medaile a pohár.
Nutno dodat, že v tomto závodě si dívky porovnávaly své síly, limity a hranice s dívkami z atletických oddílů (s několikaletým tréninkem, zkušenostmi, taktikou a hlavně výbornou technikou). Samy nevěřily tomu, co dokázaly a jak výborně se umístily.  Být 3. nejlepší v celém kraji Vysočina je, myslím si, úžasné, reprezentující a chvályhodné. Je to zásluha každé z nich a zároveň celého týmu a o tom atletický čtyřboj je.
Holky DĚKUJEME VÁM za reprezentaci naší základní školy, za fair play přístup a GRATULUJEME VÁM!!!

 

Ivona Servítová

 

Další fotky můžete zhlédnout na facebookových stránkách naší školy ZDE nebo ve fotogalerii na webových stránkách školy

 

4 boj Třebíč 2 do článku

 

 

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.