Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Již tradičně je každým rokem první čtvrtek v měsíci říjnu vyhrazen atletickým závodům O pohár starosty města Bystřice nad Pernštejnem.
Soutěž se konala za přítomnosti týmů základních a středních škol z regionu a partnerských škol. Pořadatelem soutěže byla VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem.
Minulý čtvrtek 5. 10. 2023 se konal již 23. ročník.
Naši žáci z 8. a 9. ročníků se účastnili také a reprezentovali tak naši školu se skvělými výsledky. Porovnat své síly si mohli s dalšími 6 týmy (nejen se ZŠ TGM a Gymnáziem Bystřice n. P., ale i se ZŠ Okříšky, ZŠ Štěpánov, ZŠ Šahy nebo se ZŠ Vranov nad Topľou).


Soutěžilo se v těchto disciplínách: 60 m sprint, 600/800 m, smíšená štafeta 4x150 m, vrh koulí, skok vysoký a skok daleký. Největší úspěchy jsme sklidili a medaile získali v disciplínách:
Vrh koulí - 2. místo - Z. Slámová a 3. místo - A. Horáková
Skok vysoký - 3. místo - L. Švecová
Skok daleký - 3. místo - S. Dědková


Za zmínku jistě stojí i výkony:

- O. Bureše a S. Dědkové za 4. místa ve sprintu na 60 m

- 4. místo opět O. Bureše v běhu na 800 m, 6. místo S. Dědkové a 8. místo E. Vášové v běhu na 600 m

- ve vrhu koulí se na 7. místě umístil J. Kubovčík a na 8. místě T. Štoudková

- ve skoku vysokém se O. Bureš umístil opět na 4. místě a Z. Slámová na 8. místě

- ve skoku dalekém skončil T. Krejčí na 7. místě a A. Martincová na 8. místě.

- se smíšenou štafetou ve složení R. Beran, K. Kubovčík, E. Vášová a  A. Martincová jsme se umístili na 6. příčce.

Bodově jsme mezi základními školami celkově skončili na krásném 3. místě a získali tak pohár.

Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme k jejich výkonům.

Fotky za atletického závodu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii ZDE

 

Ivona Servítová Rutarová

 

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.