Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

V období od 30. 8. do 4. 9. 2023 se naše škola zúčastnila ekologické expedice do Rumunských Karpat společně se ZŠ Humpolec a ZŠ Kamenice. Cílem našich zahraničních expedic jsou země, kde se ještě nachází původní, nedotčená krajina. Pohybovali jsme se v jedné z nejkrásnějších lokalit Evropy, v přírodním národním parku APUSENI, jehož součástí jsou BIHOR (PROPASTNÉ HORY) a VADEASA (HŘÍBĚCÍ HORY). V tomto přírodním ráji jako by se zastavil čas, mobil prakticky nepotřebujete, protože je zde minimální pokrytí signálem. Pohybovali jsme se tedy nerušeně v kraji vápencových oblastí, plného jeskyní, soutěsek a čistých vod, které se propadají do země, aby se v jiném místě zase objevily. Ubytováni jsme byli v horském hotelu na planině PADIS, odkud jsme podnikali hvězdnicovité výlety do okolí. Na našich túrách v nadmořské výšce od 650 do 1466 metrů nad mořem jsme potkávali velká stáda pasoucích se ovcí a polodivokých koní. Navštívili a prozkoumali jsme několik jeskyní RADASEI, HONU VARASOAIA, CAPUT a UNGURA MARE a putovali jme oblastí záplavových a ponorných luk. Ochutnali jsme místní výborné speciality, sýry ze salaše, palačinky s brynzou či na sladko, výborná byla i strava v expediční kuchyni. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v termálních lázních nedaleko města Oredea, kde jsme zregenerovali naše těla a vypravili jsme se plní zážitků zpět domů. A co nás čeká dále? Zpracovat z naší cesty spousty fotografií, video a naši expedici prezentovat ostatním žákům a veřejnosti, což proběhne před Vánocemi.

Hana Kopecká, koordinátor EVVO

Expedice Rumunsko

Více fotografií naleznete ZDE

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.