Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

10. 1. 2024

Vše začalo úplně nenápadně. Stejně jako každý rok na podzim, když se začne barvit listí, nemají menší děti lepší zábavu, než srážení a sbírání kaštanů. Loni jich nanosily do školy plnou potravinovou přepravku. Když jsme zvažovali, co s nimi podniknout, ozval se dobrý nápad: „Věnujme je myslivcům na přikrmování zvěře v zimě“. Od slov není nikdy daleko k činům, a tak všechny kaštany doputovaly k panu Vojtovi Kobzovi do Písečného. Jako správný myslivecký hospodář byl z našeho dárku potěšen a zvažoval, čím se dětem odmění. Po chvilce byl na světě návrh – uspořádáme pro dárce besedu o myslivosti.

 

V úterý 10. ledna se objevil pan Kobza v naší škole s plnou náručí vycpanin, trofejí a obrázků. Provedl naše žáky všední prací člena mysliveckého spolku, popovídal i o unikátních chvilkách při lovu a ochraně lesa. Beseda logicky zapadla do aktuálně probíraného tématu Ekosystém lesa. Děti byly zcela upoutány profesionálním přístupem, mohly si všechny exponáty prohlédnout a osahat. Poprvé tak některé z nich viděly sviště, krkavce, zaujal je i vycpaný jezevec. Dozvěděly se spoustu informací o obyvatelích lesa, jejich zájem vyvolal četné dotazy, na které dostaly vyčerpávající odpovědi.

Vojto, moc děkujeme!

                                                                                              Učitelky 4. ročníku

IMG 2366 copy 

 

 

                                                                                          

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.