Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

26. 1. 2024

      Připomenout si holokaust, dobu, kdy spoustu dětí zbytečně trpělo, a uvědomit si tak jistoty, které nám dnešní svět i přes všechny globální hrozby poskytuje, je podle nás opravdu důležité.
Proto se naše škola již dlouhodobě zapojuje do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Každý rok se jej zúčastní průměrem na 55 tisíc studentů z různých částí Evropy. Součástí projektu tradičně bývá například výsadba krokusů, které svojí žlutou barvou symbolizují Davidovu židovskou hvězdu.
     Program na naší škole si společně s některými vyučujícími připravili žáci 9. ročníku, kteří v pátek 26. ledna 2024 vstupovali do pátých tříd s pečlivě připravenou prezentací, která mladší žáky adekvátně seznámila s událostmi spojenými s holokaustem. Na závěr nechybělo ani kreativní zapojení zúčastněných, kteří měli možnost vyrobit si svůj vlastní papírový krokus, a pro všechny deváťáky byla zajištěna projekce tematického filmu. Školou vládla přátelská atmosféra a pocit vděčnosti, že naše životy nejsou brutálně omezovány, jak tomu v poměrně nedávné historii bylo.
     Děkuji všem, kteří se aktivně zapojili, převážně tedy našim ochotným žákům devátých tříd. Ti ve spolupráci se svými učiteli připravili nejen prezentaci, ale zajistili i výzdobu nástěnek, výsadbu krokusů a technické zabezpečení celého programu.

Fotogalerie

Zdena Nykodýmová, třídní učitelka 9.A

Krokuskrokus 1

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.