Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Koncem ledna 2024 navštívilo naši školu 5 stážistů z různých zemí světa. Tito studenti pocházeli z Indonésie, Hongkongu, Alžírska a Tchaj-wanu. Představili se našim žákům 7., 8., a 9. tříd v hodinových blocích s bohatými prezentacemi. Hovořili o svých zemích a rodných městech, kultuře, jídle, zvířatech, které v jejich zemích žijí, a o dalších zajímavostech. Přednášky probíhaly v angličtině. Naši žáci se tedy museli snažit porozumět výkladu a sami se zapojovali do programu konverzací a kladením dalších otázek. Dozvěděli se několik zajímavostí, například že je Indonésie tvořena tisícem ostrovů, že snad každý ostrov Indonésie má vlastní jazyk, že Alžírsko je největší africká země s největší pouští Saharou a nejlepší kávou a že Tchaj-wan je ostrov, který je považován za samostatný stát, na nějž si  činí nárok Čína. Žáci byli z přednášek nadšení. Naučili se mnoho nového o světě a měli možnost nahlédnout do života lidí z jiných kultur.

Celý program zajistilo Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem. Děkujeme tímto za spolupráci a zprostředkování této příležitosti.

Josef Ostrý

fotogalerie

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.