Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

I na jaře jsme se pustili do projektu Bystřicko čte dětem pod záštitou Mikroregionu Bystřicko.
V pondělí 8. 4. 2024 si nepřekonatelná Kateřina Chalupníková, neboli Kačka dramaťačka, získala pozornost 44 páťáků, kterým představila všech 8 dílů fantasy románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Dobrodružství mladého kouzelníka Harryho Pottera většina z nich důvěrně znala a společně s Katkou se ponořili do napínavých ukázek z knih, ale i do nejrůznějších aktivit, jež si pro ně tato úžasná paní připravila. Ocitli se ve Škole čar a kouzel v Bradavicích, nechybělo ani rozdělení do jednotlivých kolejí, ani setkání s Lordem Voldemortem. Po zodpovězení zvídavých otázek k programu si odnesli do třídní knihovničky nejnovější vydání dvou dílů Harryho Pottera s krásnými ilustracemi i další drobné odměny. Zkrátka nepřišli ani starší žáci, sedmáci, pro něž si Katka připravila celkem 7 ukázek ze strašidelných knih. Přimět v dnešní době děti, aby otevřely knihu, je velmi vzácné a nám se to tímto programem podařilo. Toto téma je pro ně velmi zajímavé, a i oni již mají v třídní knihovničce dvě zbrusu nové knihy. Mnohé z nich jsem již přistihla, jak si užívají volný čas ve škole nad knihou místo nad mobilem.
Ve středu 10. 4. 2024 se prvňáčci zábavnou formou seznámili s příběhy pejska a kočičky pod taktovkou další skvělé divadelnice Aleny Vavříčkové. Děti nejen vzorně naslouchaly ukázce "Jak našli panenku, která tence plakala", ale dostaly také příležitost si vyzkoušet svoji pozornost. Už teď se všichni těší, až si budou moci sami přečíst ukázky z knihy Povídání o pejskovi a kočičce, protože i oni tuto knížku do třídní knihovničky dostali.
Celá akce byla zakončena 11. 4. 2024 dvěma programy spisovatelky Dany Šimkové, pro osmáky přednáškou o filmovém zpracování Harryho Pottera, pro čtvťáky Princezny 18. století. Všem zúčastněným tímto velmi děkujeme, že nám pomáhají vrátit knížky do rukou dětí.

Dita Kabelková

15635

Více fotografií naleznete ZDE

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.