Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Projekt „Předškoláku, neboj se!“ se rozběhl na podzim roku 2001 s cílem usnadnit vstup do škol malým předškolákům. Zmírnit jejich strach z neznámého a počáteční nejistotu v novém prostředí.

Zpočátku byl projekt rozdělen do tří odpolední:

  1. odpoledne v tělocvičně
  2. odpoledne ve třídě
  3. odpoledne s počítačem


Všechna tři odpoledne se každý rok pravidelně opakují a jsou záměrně zařazena ještě před zápis do 1. tříd. Probíhají v rozmezí měsíců říjen až prosinec. Děti na ně dochází v doprovodu rodičů nebo prarodičů a během odpolední se seznámí se všemi učitelkami 1. stupně.

K zápisu pak přicházejí děti méně stresované a s pocitem, že tváře, které uvidí, už znají.

„Odpoledne v tělocvičně“ využívá dětské hravosti, soutěživosti a bezprostřednosti. Při hře děti ztrácí zábrany a ostych a získávají přirozenost a jistotu.

„Odpoledne ve třídě“ je zaměřené na dovednosti a znalosti, které děti již mají z mateřské školy a nebo by měly mít při bezproblémovém vstupu do 1. třídy.

Třetí odpoledne, „Odpoledne s počítačem“, jsme díky rozšíření PC do domácností a s tím související malou účastí byli nuceni po třech letech zrušit. Bylo pro děti neméně zajímavé. Seznamovaly se na něm s počítačem a prostřednictvím jim určeným programům upevňovaly své vědomosti.

Posledně jmenované odpoledne bylo nahrazeno „Odpolednem s paní učitelkou“, na kterém se v červnu setkávají již budoucí prvňáčci s budoucí paní učitelkou a budoucími spolužáky.

Věříme, že díky tomuto projektu a naší snaze usnadnit malým školákům přestup z mateřské do základní školy, se budou děti do školy těšit a budou se ve škole cítit dobře a spokojeně. A o to nám přece jde!

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.