Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Žáci 8. a 9. ročníků si měli možnost ve dnech 17. až 22.9.2018 vyzkoušet své znalosti angličtiny v praxi. A nejen to, přivezli si domů spoustu nezapomenutelných zážitků.

Dostat se do cizí země sice trvalo 20 hodin, ale v luxusním autobuse si dlouhou cestu všichni zpříjemňovali sledováním zábavných filmů, posloucháním hudby či hraním her na své vlastní dotykové minitelevizi, zabudované do opěradla před nimi. Nadšeně obdivovali i krásu okolních zemí, kterými jsme projížděli, Německa, Belgie a Francie, kde vrcholným zážitkem byla cesta podmořským Eurotunelem do Anglie.

První velká celodenní zastávka se konala v univerzitním městě Oxfordu, kde jsme byli také ubytováni v rodinách. Žáci navštívili jedno z nejlepších etnografických muzeí světa Pitt-Rivers Museum, na koleji Christ Church viděli, kde se zdejší studenti učí, stravují i bydlí, pak v obrovském nákupním centru utratili většinu kapesného. Plní napětí očekávali příjezd rodin, do kterých byli  po dvou až čtyřech přiřazeni.

Druhý den ráno 52 dětí nastoupilo opět do autobusu a během jízdy do města Warwick vyprávěly ostatním o seznamování a večeři v rodinách. Prohlídka Warwick Castle s bludištěm a bohatým programem učarovala každému. Následovala návštěva města Stratford, rodiště Williama Shakespeara, a večerní návrat ke „svým“ rodinám s další dávkou anglické konverzace při večeři.

Třetí den jsme se i přes nepříznivé počasí vydali ke světoznámým kamenům Stonehenge, prohlédli si městečko Salisbury i s jeho úchvatnou katedrálou a den zakončili procházkou kolem kamenného kruhu Avebury. Po poslední noci strávené v anglických rodinách nás čekal hřeb zájezdu, celodenní prohlídka Londýna. A že bylo na co koukat! London Eye, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Whitehall, Horse Guards, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Covent Garden atd. Vše bylo završeno plavbou po Temži s vyhlídkou na další známé památky Londýna, např. Tower of London, St. Paul´s Cathedral, The Globe a Tower Bridge. Myslíme si, že je rozhodně na co vzpomínat a stojí za to se učit cizím jazykům.

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.