Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Žáci 8. a 9. ročníků si měli možnost ve dnech 17. až 22.9.2018 vyzkoušet své znalosti angličtiny v praxi. A nejen to, přivezli si domů spoustu nezapomenutelných zážitků.

Dostat se do cizí země sice trvalo 20 hodin, ale v luxusním autobuse si dlouhou cestu všichni zpříjemňovali sledováním zábavných filmů, posloucháním hudby či hraním her na své vlastní dotykové minitelevizi, zabudované do opěradla před nimi. Nadšeně obdivovali i krásu okolních zemí, kterými jsme projížděli, Německa, Belgie a Francie, kde vrcholným zážitkem byla cesta podmořským Eurotunelem do Anglie.

První velká celodenní zastávka se konala v univerzitním městě Oxfordu, kde jsme byli také ubytováni v rodinách. Žáci navštívili jedno z nejlepších etnografických muzeí světa Pitt-Rivers Museum, na koleji Christ Church viděli, kde se zdejší studenti učí, stravují i bydlí, pak v obrovském nákupním centru utratili většinu kapesného. Plní napětí očekávali příjezd rodin, do kterých byli  po dvou až čtyřech přiřazeni.

Druhý den ráno 52 dětí nastoupilo opět do autobusu a během jízdy do města Warwick vyprávěly ostatním o seznamování a večeři v rodinách. Prohlídka Warwick Castle s bludištěm a bohatým programem učarovala každému. Následovala návštěva města Stratford, rodiště Williama Shakespeara, a večerní návrat ke „svým“ rodinám s další dávkou anglické konverzace při večeři.

Třetí den jsme se i přes nepříznivé počasí vydali ke světoznámým kamenům Stonehenge, prohlédli si městečko Salisbury i s jeho úchvatnou katedrálou a den zakončili procházkou kolem kamenného kruhu Avebury. Po poslední noci strávené v anglických rodinách nás čekal hřeb zájezdu, celodenní prohlídka Londýna. A že bylo na co koukat! London Eye, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Whitehall, Horse Guards, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Covent Garden atd. Vše bylo završeno plavbou po Temži s vyhlídkou na další známé památky Londýna, např. Tower of London, St. Paul´s Cathedral, The Globe a Tower Bridge. Myslíme si, že je rozhodně na co vzpomínat a stojí za to se učit cizím jazykům.