Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Picture3

Irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jenž zemřely během šoa.

Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, jež byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února – kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Účast v Projektu Krokus představuje způsob, jak mladým lidem názorně přiblížit tématiku holocaustu a prohloubit jejich povědomí o nebezpečí rasismu a nesnášenlivosti, tento projekt na naší škole realizujeme již od roku 2012. 

 

2022/2023

Krokusy vykvetly:

IMG 20230412 083007

IMG 20230412 083025

Projektová výuka (vrstevnické učení) na téma šoa realizovaná žáky 9. tříd ve třídách 5. - 7. ročníků naší školy - více ZDE a ZDE.

Sázení krokusů - video ZDE.

 

2021/2022

Seznámení s projektem - více ZDE.

Sázení krokusů - video ZDE.

 

2020/21
Vzhledem k distanční výuce jsme v tomto roce projekt realizovali formou studia dobových dokumentů, četbou doporučené literatury a zhlédnutím dokumentárních filmů.

 

Ve školním roce 2019/2020 jsme se rozhodli realizaci projektu obohatit o další aktivitu. Žáci devátých ročníků vstoupili do 5. - 8. tříd s projektovou výukou, která žáky za pomoci různých aktivizujících výukových metod seznamovala s tématikou holocaustu.

Žáci devátých tříd - poslední porada před vstupem do tříd nižších ročníků

P1301075

P1301076

 

Výuka ve třídách

P1301078

 P1301080

P1301083

P1301082

P1301081

 FOTOGALERIE Z AKCE

 

Rok 2018/19
Žáci, kteří navštěvují kroužek KREATIVITA, vysadili krokusy a připravili doprovedné akce pro ostatní žáky naší školy. 

Krokusy vykvetly!

IMG 20190401 154335

 

Příprava doprovodných aktivit jako jsou školní nástěnky, pracovní listy a keramické tabulky upozorňující na tuto tématiku.

IMG 8856


IMG 8838

IMG 20190301 113006

 

Sázení krokusů - podzim 2018.
(Původně byly krokusy vysazeny na školní zahradě, z důvodu její rekonstrukce jsme je vysadili před školou poblíž sochy matky s dítětem.)

IMG 0345

IMG 0310 

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.