Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Od konce září letošního roku se vždy v pondělí odpoledne scházíme v nové dílně naší školy. Ta byla přes prázdniny rozšířena a kompletně zrenovována. Nyní už jen čekáme na vybavení novými ponky a nářadím. Snad již brzy... 

Neodmítáme žádné členy, co se nebojí šmejru a chtějí se něco přiučit. Zatím v improvizovaných podmínkách rozebíráme, čistíme, kompletujeme, opravujeme, zprovozňujeme a testujeme převážně motocykly a kola, ale do budoucna se nebráníme ani práci se dřevem nebo plasty. Kluci si osvojí montážní činnosti, snad pochopí principy funkce mechanismů a prakticky vyzkouší mnoho technologických operací.

A teď už k našim miminkům.

Z minulosti zdobí naši expozici Pionýr „Pinďour“ oranžové barvy. Ten je po renovaci a naučilo se na něm rozjíždět, řadit a brzdit už několik generací motorkářů.

Druhou perlou je slivovicový dar a říkáme jí, ne náhodou, „Blažena“. Je to stará „Kejvačka“ – Jawa 250 ccm v provedení BOOBER. Znamená to, že vše, co na motorce nemusí být, je pryč.

Třetím mazlíkem je opět stejná „Kejvačka“ – Jawa 250 ccm, ovšem v původním laku bez zásahu kutilem. Té si vážíme.

Čtvrtým skvostem je zapůjčený motocykl ze spřátelené SZTeŠ Bystřice n.P. a je jím JUKI Vista 250 ccm. Děkujeme. Je to příjemný mohutný dvouválcový chopper s nízko položeným sedadlem a Kubovi moc sluší. Říkáme jí symbolicky "Brambora".

Dalším motocyklem je Loncin 125 ccm. Toho tu dočasně parkuje a opečovává Ivoš a už nyní se těší na příští sezónu.

Posledním seriózním motocyklem je MZ Baghira. Zatím je to jen rám na kolech, ale do jara projde kompletací a lakováním plastů a doufám, že motor 660 ccm zaburácí.

Ještě tu máme asi čtyři a půl Pionýra. Jednoho si opravuje Štěpán a ostatní jsou připraveni na „někdy“ nebo na díly.


Přijďte se podívat nebo alespoň nahlédněte do naší galerie a mrkněte na video1 a video2. Vděční jsme za každý typ na nějaký exponát, staré díly, technicky zajímavé stroje, nářadí, šroubky a matice a pod.