Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Od konce září letošního roku se vždy v pondělí odpoledne scházíme v nové dílně naší školy. Ta byla přes prázdniny rozšířena a kompletně zrenovována. Nyní už jen čekáme na vybavení novými ponky a nářadím. Snad již brzy... 

Neodmítáme žádné členy, co se nebojí šmejru a chtějí se něco přiučit. Zatím v improvizovaných podmínkách rozebíráme, čistíme, kompletujeme, opravujeme, zprovozňujeme a testujeme převážně motocykly a kola, ale do budoucna se nebráníme ani práci se dřevem nebo plasty. Kluci si osvojí montážní činnosti, snad pochopí principy funkce mechanismů a prakticky vyzkouší mnoho technologických operací.

A teď už k našim miminkům.

Z minulosti zdobí naši expozici Pionýr „Pinďour“ oranžové barvy. Ten je po renovaci a naučilo se na něm rozjíždět, řadit a brzdit už několik generací motorkářů.

Druhou perlou je slivovicový dar a říkáme jí, ne náhodou, „Blažena“. Je to stará „Kejvačka“ – Jawa 250 ccm v provedení BOOBER. Znamená to, že vše, co na motorce nemusí být, je pryč.

Třetím mazlíkem je opět stejná „Kejvačka“ – Jawa 250 ccm, ovšem v původním laku bez zásahu kutilem. Té si vážíme.

Čtvrtým skvostem je zapůjčený motocykl ze spřátelené SZTeŠ Bystřice n.P. a je jím JUKI Vista 250 ccm. Děkujeme. Je to příjemný mohutný dvouválcový chopper s nízko položeným sedadlem a Kubovi moc sluší. Říkáme jí symbolicky "Brambora".

Dalším motocyklem je Loncin 125 ccm. Toho tu dočasně parkuje a opečovává Ivoš a už nyní se těší na příští sezónu.

Posledním seriózním motocyklem je MZ Baghira. Zatím je to jen rám na kolech, ale do jara projde kompletací a lakováním plastů a doufám, že motor 660 ccm zaburácí.

Ještě tu máme asi čtyři a půl Pionýra. Jednoho si opravuje Štěpán a ostatní jsou připraveni na „někdy“ nebo na díly.


Přijďte se podívat nebo alespoň nahlédněte do naší galerie a mrkněte na video1 a video2. Vděční jsme za každý typ na nějaký exponát, staré díly, technicky zajímavé stroje, nářadí, šroubky a matice a pod. 

 

 

 

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.