Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Lyžařský výcvikový kurz 6. a 7. ročníků proběhne dle sněhových podmínek ve dnech 17. - 18.1.2019 a 21. - 23.1.2019.

 

Nejbližší sjezdové i běžecké lyžování je možné pouze v okolí Nového Města na Moravě, z tohoto důvodu se zvýší náklady na dopravu autobusy a sjezdaři 200 Kč permanentka na každý den. Žáci, kteří ještě neodevzdali lístky s výběrem lyžování, učiní tak nejpozději do 7.1.2019, jinak budou zařazeni dle volných míst.

 

Nutná je u žáků, co půjdou na sjezdovku lyžařská helma. Dobré je mít s sebou dvoje rukavice, čepici, brýle, krém na obličej, do bot silné ponožky, teplý čaj, svačinu nebo peníze na občerstvení. Páteřák je výhodou. 

Délku lyží sjezdových a snowboardu vybírejte dětem někam mezi nos a bradu nebo kratší. Není nutno kupovat nové, pujčte si. Samozřejmostí je odborné seřízení vázání lyží. Nutno nechat seštelovat dle váhy a zdatnosti dítěte. Délka hůlek na pravý úhel v pokrčeném lokti stojící postavy na lyžích.

U běžkařů je délka lyže max na dosah ruky. Hůlky po ramena. Doporučujeme pevné vosky značky SWIX - červený a modrý + korek na zažehlení vosku. Při dobrém namazání se méně nadřou. S sebou batůžek se svačinou, teplý čaj, kapesné na občerstvení (není podmínkou), teplé oblečení, čepice, dvoje rukavice.

Utáhněte všechny šroubky předem, v závěji se to fakt špatně hledá. :-)

Pro další info osobně, telefonicky nebo možno kouknout třeba sem. Hodně instruktážních videí je na Youtube

Dobrovolná informativní schůzka pro rodiče i žáky s ukázkou vybavení a voskování lyží proběhne v pátek 11.1.2019 ve 14.30 hod v učebně fyziky. 

 

 skya