Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Exkurze pátých ročníků 29.1.2019

Učivo o vesmíru, Sluneční soustavě a naší Zemi jsme už v hodinách přírodovědy zvládli a moc se těšili na průzkum vesmíru zprostředkovaný Planetáriem v Brně. Čekala na nás fascinující cesta Sluneční soustavou v sále digitária. Přistáli jsme na Měsíci i na Marsu, který se nejvíc podobá Zemi, pokračovali k Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu. Prolétli jsme také kolem komety a nezapomněli ani na trpasličí planetu Pluto. Obklopeni vesmírem jsme byli i během prohlídky výstavy Říše mlhovin. Zde jsme dostali několik úkolů a mohli tak zkoumat vesmírné objekty jako opravdoví astronauti. Dozvěděli jsme se, jak se rodí a umírají hvězdy, nahlédli do minulosti a budoucnosti Slunce. Dotkli se pravého meteoritu. To vše v kulisách zářícího plynu, éterických mlhovin i gigantických galaxií.

20190129 125723zm