Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Projekt finanční gramotnosti Abeceda peněz ve spolupráci s Českou spořitelnou

Procházka historickou částí Brna s možností vyhlídky ze Staré radnice, týmová akční hra v taktické aréně, řádění v hale plné atrakcí, skákání na trampolínách až do půlnoci, zkouška mrštnosti na horolezecké stěně, tanec na opravdové světelné diskotéce s popcornovou mňamkou nebo adrenalinové dobrodružství během noční hry.
Jistě budete souhlasit, tohle se během dvou školních dnů poštěstí málokomu.
Jelikož naše škola nabízí nejen základní vzdělání, ale i všeobecný rozhled a zážitky, je pochopitelné, že právě takové aktivity se staly součástí školního výletu 5.B ZŠ Nádražní do Brna. Vše bylo umocněno faktem, že nikdo z dětí nemusel platit ani korunu, protože si na celý výlet vydělaly během projektu České spořitelny Abeceda peněz, který vyvrcholil prodejním jarmarkem v polovině dubna. Výdělek byl rekordní, činil přes 30 000 Kč.
Moc nás těšilo, že jsme mohli díky tomu přispět i zdravotně znevýhodněným dětem v našem městě na prázdninový výlet do Dinoparku. Usměváčci, děkujeme za spolupráci a užijte si prázdniny naplno!
Celý projekt, kterým jsme během tohoto pololetí procházeli, byl pro všechny zúčastněné velkým zážitkem. Odnášíme si zkušenosti a spoustu vědomostí nejen ze světa financí. Naučili jsme se podnikat a hospodařit s penězi, podařilo se nám poznat sami sebe, spolupracovat jako tým, jako jedna firma.
Byla to zajímavá práce a bylo to prima!

Mgr. Ludmila Chudobová

IMG 3054zm

IMG 3233zm

IMG 8292zm

Další fotografie z jarmarku ZDE a ze školního výletu ZDE...