Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

 

Každý rok uskutečňujeme pro žáky 9. ročníků mineralogickou exkurzi do Tišnova.

Ani letos tomu nebylo jinak. Naším prvním zastavením byla rozhledna Klucanina, pojmenovaná podle stejnojmenného kopce v nadmořské výšce 410 m n m, odkud jsme měli krásné výhledy do okolí. Dalším cílem naší cesty byla již 87.mezinárodní výstava minerálů v Tišnově, které se účastní naši přední i zahraniční mineralogové a sběratelé v Tišnově. Měli jsme možnost vidět velké množství krásných, barevných a zajímavě zpracovaných minerálů na třech výstavních plochách v Sokolovně a  v prostorách Gymnázia. Po celou dobu exkurze žáci sbírali indicie, které jim na závěr pomohly vyplnit pracovní list. Otázky se týkaly nejenom geologické stavby území, výskytu hornin, ale i zeměpisné polohy Tišnova. Za zmínku stojí i úkoly, které museli žáci plnit na náměstí. Například z jakého materiálu byl zhotoven Mariánský sloup Panny Marie na dolním náměstí a jaké 4 sochy jsou umístěny na podstavci nebo jaký nápis je vyryt na východní straně budovy radnice Tišnova. Poslední úkol, který žáci budou zpracovávat, je referát minerál mého znamení.
Hana Kopecká

IMG 5857

IMG 5845

IMG 5843

IMG 5839