Každý rok uskutečňujeme pro žáky 9. ročníků mineralogickou exkurzi do Tišnova.

Ani letos tomu nebylo jinak. Naším prvním zastavením byla rozhledna Klucanina, pojmenovaná podle stejnojmenného kopce v nadmořské výšce 410 m n m, odkud jsme měli krásné výhledy do okolí. Dalším cílem naší cesty byla již 87.mezinárodní výstava minerálů v Tišnově, které se účastní naši přední i zahraniční mineralogové a sběratelé v Tišnově. Měli jsme možnost vidět velké množství krásných, barevných a zajímavě zpracovaných minerálů na třech výstavních plochách v Sokolovně a  v prostorách Gymnázia. Po celou dobu exkurze žáci sbírali indicie, které jim na závěr pomohly vyplnit pracovní list. Otázky se týkaly nejenom geologické stavby území, výskytu hornin, ale i zeměpisné polohy Tišnova. Za zmínku stojí i úkoly, které museli žáci plnit na náměstí. Například z jakého materiálu byl zhotoven Mariánský sloup Panny Marie na dolním náměstí a jaké 4 sochy jsou umístěny na podstavci nebo jaký nápis je vyryt na východní straně budovy radnice Tišnova. Poslední úkol, který žáci budou zpracovávat, je referát minerál mého znamení.
Hana Kopecká