Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Přímo ve školní třídě se nachází akvárium s pakobylkami. 

Když jsme si v září odváželi z exkurze nové kamarády, moc jsme netušili, jak bude péče o ně vypadat. Všechny informace jsme si museli pečlivě zjistit a obstarat vše důležité. Stačilo jedno velké akvárium, několik kamenů na okrasu, dvě velké vázy naplněné vodou a ostružiníkové listí. Vše ostatní už bylo o získávání zkušeností...

Za čtvrt roku péče o tyto netradiční domácí mazlíčky se z nás stali odborníci přes chov pakobylek rohatých. Díky pečlivé snaze se nám podařilo vytvořit líheň pro nové jedince. Denně s úžasem sledujeme, jak se pakobylky živí listy ostružiníku, jak se během svého několikaměsíčního života svlékají, jak žijí...

Pozorování těchto hmyzích kamarádů nám přináší spoustu poznatků a věřte, že u nás ve 4.A je stále plno nadšených pozorovatelů z celé školy.

IMG 6356 kopie

IMG 6358 kopie