Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

 

     Ve středu 11. 12. se žáci z našich 6. tříd vydali na dějepisnou exkurzi do Brna. Vzhledem k tomu, že se jednalo o předvánoční čas, spojili jsme příjemné s užitečným a svoji pouť jsme začali v centru Brna na vánočních trzích. Zde si mohly děti zakoupit drobné dárky, kterými přispěly Ježíškovi k jeho vánoční nadílce. Nebudeme ale zastírat, že přece jen nejoblíbenější byly stánky s občerstvením.

     Poté jsme zamířili do Anthroposu - brněnského muzea pravěku. Musím pochválit všechny šesťáky, jelikož byli schopni se po volnějším dopoledni ztišit a poslouchat poutavý výklad naší průvodkyně. Na své pouti po pravěku jsme potkali nejen všeobecně známého mamuta, ale i první předchůdkyni člověka – Lucy, či krásné repliky maleb ze světoznámých jeskyní Lascoux a Altamira. Věřím, že se všem exkurze líbila a odnesli si z ní nejen mnoho nových poznatků, ale i příjemných zážitků.  

                                                                                                                                            M. Sochorová