Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

Všichni jsme informováni o požárech v Austrálii. Emotivní záběry ničené přírody vnímají děti ještě citlivěji.

V okamžiku, kdy se začaly objevovat první zmínky o možnostech finanční pomoci, jsme neváhali a domluvili se nejdříve v rámci třídy na dobrovolné sbírce. Přišlo nám to v naší škole, zaměřené na ekologii, jako dobrý nápad. Doufal jsem, že vybereme tak do tisícovky na adopci jedné koaly a budeme mít dobrý pocit, že jsme udělali alespoň něco málo. Napadlo nás, zda by i ostatní třídy neměly chuť jít do toho s námi a vytvořili jsme jednoduchou anketu. Přes 96% oslovených žáků, rodičů, učitelů, asistentů a správních zaměstnanců bylo pro uspořádat dobrovolnou sbírku. Tak jsem upravil akvárko na pokladničku a ještě než jsem stihl přilepit víko, žáci 8.B pokryli bankovkami a mincemi celé dno. Rozjeli jsme to ve velkém. Děvčata z ekologického kroužku nakreslila na více než 400 plaket symbolické koaly a klokany, kluci z technického kroužku je navrtali a každý žák jednu na památku obdržel nebo ještě obdrží. Sbírka totiž pokračuje až do středy 22.01.2020. S pokladničkou už nebudeme třídy obcházet, ale najdete ji v kanceláři školy. Doposud se vybralo 21.420,- Kč, ale částka není určitě konečná. Některé třídy i jednotlivci chtějí ještě přispět a celkovou částku určitě zveřejníme. Peníze vybrali i v denním stacionáři Rosa Bystřice nad Pernštejnem a přidají se k nám. Pro svůj dobrý pocit nám poslali peníze i přátelé z Austrálie, bystřičtí rodáci, se kterými jsme v kontaktu a sami tam pomáhají. Chystáme s nimi krátkou videokonferenci, ať žáci získají reálnou představu o situaci.

Nyní máme před sebou poslední úkol, a to vybrat, kam peníze převedeme. Školou zní: „na koaly, na koaly, …“, ale byl bych opět pro jednoduchou anketu, kde se demokraticky rozhodne. Netrpí tam totiž jen příroda, ale i tisíce lidí, kteří přišli o všechno.

Nezbývá než poděkovat všem, co přispěli jakoukoli částkou nebo svojí prací či podporou. Rovněž dík patří rodičům, kteří mají zcela určitě velký podíl na výši částky, kterou ZŠ Bystřice n.P., Nádražní 615 odešle na pomoc Austrálii.

Děkujeme.

aa

b

c

d

e

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.