Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

27.1.2020 - pro 2.stupeň

 

Mgr. Karel Kocůrek, hudebník, učitel a cestovatel, navštívil naši školu již několikrát. V minulých letech jsme mohli obdivovat jeho hru na hudební nástroje, v poslední době nám jezdí vyprávět o svých cestách do celého světa.

Po USA a Austrálii jsme se tentokrát dozvěděli spoustu zajímavého o Kanadě a Aljašce. Besed se zúčastnili všichni žáci druhého stupně. Ano besed, protože byly celkem čtyři. Pro každý ročník zvlášť. Od šestého ročníku postupně v mluvené řeči angličtiny přibývalo, až v devátém ročníku nezaznělo během přednášky ani slovo česky, kromě rozloučení.

Přednášející zavedl žáky slovem, obrazem i videem do kanadských měst jako jsou Toronto, Calgary a Vancouver. Ukázal jim nádhernou a čistou přírodu národních kanadských parků a divokou ledovou krásu Aljašky. Nejvíce však děti zaujala roztomilá zvířata, např. pozemní veverky, čipmánkové, různé druhy medvědů, pohybujících se po celém území, horské kozy a nakonec i mořští živočichové, i když obrazem jen z akvárií.

Žáci si mohli vyzkoušet nakolik rozumí mluvené americké angličtině. Beseda nás přesvědčila o tom, že znalost jazyků nám přinese svobodu v cestování, možnost využití mnoha slev a neplacených služeb, za které bychom jinak museli cestovní kanceláři zaplatit. O získání nových přátel ani nemluvě.

Nakonec pana Kocůrka všechny ročníky odměnily potleskem.

Jana Korbářová