Držitel mezinárodního titulu Ecoschool
Hrací prvky na školní zahradě
Hrací prvky na školní zahradě

28.1.2020 Velké Meziříčí

 

V úterý 28. ledna 2020 se žákyně naší ZŠ z 6. a 7. ročníku zúčastnily okresního finále ve florbale ve Velkém Meziříčí na ZŠ Školní, do kterého se kvalifikovaly z prvního místa v listopadu 2019.

Dívky od začátku ledna poctivě trénovaly, jak ve výuce Tv, tak v možných dobrovolných trénincích, které jim byly nabídnuty. Soupiska hráček byla dána od začátku, ale neobešla se bez obměn, protože 2 hráčky se ještě před utkáním zranily a jedna odjela na hory. Bylo tedy nutné tým doplnit jinými hráčkami, které na pravidelné tréninky sice nechodily, ale byly taktéž nedílnou součástí týmu.

Ze 4 soutěžících základních škol se naše dívky umístily na krásném 3. místě. Nutno podotknout, že musely velmi brzy vstávat, čekala nás dlouhá cesta linkovým autobusem a zároveň dlouhé čekání na zápasy ve Velkém Meziříčí, které odehrály v pořadí prvním, čtvrtém a posledním. Žákyně si s sebou odnesly nové zkušenosti, zážitky, ale hlavně bronzové medaile, diplom za účast a umístění a sladké odměny.

Všem zúčastněným děkuji za bezproblémovou cestu, napínavé utkání, jejich snahu, píli a odhodlání zvítězit. I když to na postup do krajského kola nestačilo, zklamané jsme rozhodně nebyly.

Ivona Servítová Rutarová

IMG 20200128 121234